KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12712002

nr 1271 2002

Sven Ahlgren

(1922-1997), Sverige

Oljemålning, Utsikt från Södermalm. Olja på pannå, signerad, 17x39 cm

Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 18:19:43

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Sven Ahlgren

Läs mer om Sven Ahlgren